• Półfinał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w piłce nożnej chłopców.

     W dniu dzisiejszym w Nowej Wsi Lęborskiej odbył się półfinał wojewódzki Igrzysk Dzieci w piłce nożnej chłopców. Na zawody stawiły się cztery szkoły, które zdobyły mistrzostwa swoich powiatów (puckiego, wejherowskiego, kartuskiego i lęborskiego). W pierwszym meczu trafiamy na szkołę z Luzina. Po bardzo ciężkim i wyrównanym meczu wygrywamy 2:1. W dalszej części zawodów mierzymy się ze szkołami z Kartuz wygrywając 3:0 i Nowej Wsi Lęborskiej odnosząc zwycięstwo 4:2. Zajmujemy pierwsze miejsce i awansujemy do Finału Województwa Pomorskiego, w którym zmierzy się sześć najlepszych szkół w województwie.

    • Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Piłce Nożnej

     Na początku maja w Żelistrzewie odbyły się Igrzyska Dzieci i Młodzieży w piłce nożnej organizowane przez Powiatowy Ośrodek Sportu Młodzieżowego. W kategorii chłopców młodszych na zawody stawiło się 10 zespołów. Zawody rozgrywane były w dwóch grupach. Fazę grupową kończymy na pierwszym miejscu. W meczu półfinałowym po bardzo emocjonującym meczu wygrywamy z SP Mrzezino 3:2 i awansujemy do finału. W meczu finałowym wygrywamy 2:0 ze SP Pogórze, Kończymy zawody na pierwszym miejscu i awansujemy do półfinału wojewódzkiego.

    • Apel poświęcony Konstytucja 3 Maja

     Zbliżający się czas to okres zadumy i wspomnień dziejowych przełomów. Uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej w Leśniewie postanowili w metaforyczny sposób oddać charakter dokumentu, który był pierwszą ustawą w Europie-Konstytucji 3 Maja. Król Stanisław August Poniatowski, w którego wcielił się uczeń klasy 8a Paweł Wittbrodt rozpoczął przedstawienie światłem świecy, symbolizującym nadzieję na lepsze jutro. Kontrastowy kolor czarny recytatorów, który stał się odwzorowaniem marazmu i późniejszych zawirowań na kartach historii, miał wskazać obserwatorom jak szybko może odmienić się sytuacja. Jednak nadzieja umiera ostatnia, czego nastrój oddały liryki wyrecytowane przez uczniów klas 7: Dominikę Domachowską, Oliwię Walder, Kamila Mroch, Sarę Kwidzińską, Majkę Funk, Maję Wikowską, Maję Ratke, Dominikę Srok. Rys historyczny naświetlił głos narratora w tle (uczeń klasy 7a Mikołaj Witczak).

    • Koncert muzyczny

     Dnia 24.04.2024 roku odbył się występ muzyczny dla uczniów klas młodszych. Dzieci wysłuchały znanych utworów z muzyki poważnej, jak i popularnej. Muzycy zapoznali młodych słuchaczy z nazwami, wyglądem oraz brzmieniem instrumentów takich jak wibrafon czy cajon. Ochotnicy mieli również możliwość zagrania na nich. Występ cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci.

    • Rodnô mòwa

     23 kwietnia 2024 roku w Żelistrzewie odbyły się eliminacje gminne 53 Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej Rodnô mòwa. Uczestnicy pamięciowo opanowali dwa utwory (poezję i prozę) z literatury kaszubskiej. Byli oceniani w następujących kategoriach wiekowych: przedszkole, oddział przedszkolny, klasy I-III, klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII. Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice klas I-III: Blanka Koziróg IIa oraz Małgorzata Rumpca IIIb. Małgorzata Rumpca zdobyła I miejsce. Opiekunem uczennic była Pani Maria Draws. Serdecznie gratulujemy.

    • Warsztaty czekoladowe

     Dnia 22, 23 oraz 24 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty czekoladowe. Uczestniczyli w nich uczniowie klas I-III. Każdy z uczestników otrzymał ochronny czepek kulinarny i przy swoim stanowisku rozpoczął pracę nad tabliczką belgijskiej czekolady. Do foremek Panie prowadzące rozlały płynną masę, a dzieci z fantazją umieszczały w niej dodatki. Następnie według własnego pomysłu ozdobiły opakowania do smakołyków. Zajęcia urozmaicały ciekawostki oraz quizy przygotowane przez Panie prowadzące warsztaty. Opiekunami dzieci podczas zajęć byli wychowawcy oraz nauczyciele prowadzący zajęcia w klasach I-III.

    • Wyjazd do Gdyni na mecz Polska - Austria

     Wyjazd szkolny na mecz piłki nożnej Polska - Austria kobiet był niesamowitym doświadczeniem! Atmosfera była elektryzująca, a dziewczęta z obu drużyn grały z pasją i zaangażowaniem. Mimo że wynik nie zawsze był korzystny, to wspólne kibicowanie i wsparcie dla naszej reprezentacji było niezapomniane. Z pewnością był to dzień pełen emocji i sportowej inspiracji dla nas wszystkich. Opiekę nad uczniami sprawowały Panie: Natalia Majkowska - Barbachowska, Danuta Kowalik i Gabriela Ratke oraz Pan Krystian Jocz.

    • Konkurs kaligraficzny

     Drugi etap Konkursu Kaligraficznego mamy za sobą. Tym razem uczniowie zmierzyli się z cytatem z "Szatana z siódmej klasy". Przebieg konkursu i efekty możecie podziwiać na zdjęciach. Prace zostały przesłane do Warszawy, a wyników możemy się spodziewać w maju. Trzymajcie kciuki za naszych mistrzów pięknego pisania!